Jak tanio ubezpieczyc auto firmowe w uk?

Jeżeli posiadasz własny biznes i masz samochód firmowy, musisz go ubezpieczyć niezależnie od tego, czy używasz go często, czy tylko od czasu do czasu. Każdy pojazd posiadany przez firmę musi być ubezpieczony i jest to wymóg prawny w Wielkiej Brytanii.

Od czego zacząć?

Ubezpieczając auto firmowe powinieneś powiadomić ubezpieczyciela, że jest ono używane do celów biznesowych, a nie tylko do prywatnych. Jeżeli Twoi pracownicy używają pojazdów osobistych w godzinach pracy, te pojazdy również muszą zostać ubezpieczone do użytku biznesowego.

Ubezpieczenie powinno zawierać co najmniej ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (“3rd party liability”). Często jednak właściciele decydują się na opcje dodatkowe, żeby ubezpieczyć pojazd w razie wypadków lub innych zdarzeń. Oprócz ubezpieczenia “3rd party” jest jeszcze “3rd party, fire and theft” i “comprehensive”. “3rd party, fire and theft” jest rozszerzeniem “3rd party” i ubezpiecza auto dodatkowo od pożaru i kradzieży. “Comprehensive” ubezpiecza auto od niemal wszystkich szkód, również tych powstałych z Twojej winy.

Żeby zdecydować, które ubezpieczenie jest dla Ciebie najkorzystniejsze najlepiej jest skorzystać z porównywarki ubezpieczeń i znaleźć tanie ubezpieczenie auta w UK. Czasami okazuje się, że “comprehensive” jest niewiele droższe od “3rd party” i warto właśnie je wybrać. Porównywarki ubezpieczeń znajdą najkorzystniejsze ubezpieczenie dla Ciebie w zależności od Twoich potrzeb.

Co zrobić, żeby nie przepłacać?

Oprócz skorzystania z porównywarek ubezpieczeń jest kilka sposobów, żeby nie przepłacać kupując ubezpieczenie na auto firmowe. Przede wszystkim nie powinno się płacić za nie miesięcznymi ratami, gdyż kwota będzie większa o około 20%. Najlepiej jest zapłacić z góry, jeżeli Twoje finanse Ci na to pozwalają.

Pamiętaj, żeby nie zawyżać ilości mil, bo zwiększy to kwotę ubezpieczenia. Jeśli nie jesteś pewien, ile przejechałeś w ubiegłych latach, możesz sprawdzić stan swojego licznika na stronie brytyjskiego rządu.

Przemyśl również, czy warto podwyższyć kwotę, którą będziesz musiał zapłacić w przypadku kolizji, czyli “Excess”. Jeśli “Excess” jest wyższy, składka jest niższa. Może to wydawać się ryzykowne, ale opłaca się to zrobić, jeżeli jeździsz bezpiecznie.

Możesz także zainstalować immobiliser lub alarm w aucie, co obniży cenę ubezpieczenia. Kamery rejestrujące wydarzenia na drodze również mogą być dobrym pomysłem. Przy wycenie dobrze jest sprawdzić, czy ich instalacja wpłynie znacząco na cenę składki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *